Dans.se

Select language
Logga in
Start
Start  >  Competition  >  Admin fed  >  Orgs

Tävlingsklubbar

Klubbar, förbund, skolor och andra organisationer som har personer med tävlingslicens.

Datum: 2022-12-06

Row 1 - 50 av 585
Gå till slutet << < 1 >
Selected filter options Presentation Filter options View and modify filter options Select shown columns Short help

Datum: 2022-12-06

Club name Abbr, comp City Website address #Lic #Unsigned #Unpaid #Res #Regs
2padancetanssitupa 2paDance 2paDance Åbo https://www.tanssitupa.net/?page_id=973 1
300dancestudio 300 Dance Studio 300DS Lidköping http://www.300dancestudio.se 69 6 1015 1
ackesdf Ackes Dansförening ACKESDF Gävle
ackesdansskola Ackes Dansskola Ackes Gävle http://www.ackesdansskola.se 114 12 2559 4
arrfu Acrobatic Rock'n'Roll Federation of Ukraine UKRAINA Kyiv http://www.farru.org.ua/ 9 9 28
ak_bjornen AK Björnen Björnen
al-_dans AL- dans ALDans Søborg https://www.al-dans.dk/ 48
alemana Alemana Dansklubb ADK Stockholm http://www.alemana.se/ 45 151
alingsasdansklubb Alingsås Dansklubb ALID Alingsås http://www.alingsasdansklubb.se/
allegro Allegro Allegro
alletidersdansnie Alletiders Dans ALLTD Frederiksberg http://www.alletidersdans.dk
fitnessacademy Ann Wilson Dance and Fitness Academy AWDFA Helsingborg http://annwilson.se/fitnessacademy/ 2 13
arnbergs_dansforening Arnbergs Dansförening ABDF Malmö http://arnbergs.com/ 23 34
aros_ballroom_and_latin_club Aros Ballroom and Latin Club ABLC Västerås 20 101
arosdk Aros Dansklubb AROS Västerås http://www.arosdk.com/
artdance Art Dance ARTD Falköping http://www.artdance.se 43 2 6 663 13
artic_dance_team Artic Dance Team ARTIC_DANCE Öjebyn
artisticdancerskarlsborg Artistic Dancers Vi Unga i Karlsborg ADVUK Karlsborg 9 1 118
dsf_arv Arvika Dancing TeamClub ARV Arvika
ask-eskilstuna ASK Eskilstuna ASK Eskilstuna http://www.ask-eskilstuna.se
assos_nelux_bratislava ASSOS NELUX BRATISLAVA ASSOS NELUX Bratislava http://www.assosnelux.sk/sk/Kontakt.html 3
adance Athletic dance Athletic Ronneby http://adance.se/ 12 1 137 2
atletic_kraftklubb Atletic Kraftklubb AKK
bbdans B.B. DANS BBD Køge http://www.bb-dans.dk
baders Baders Academy of Dance Baders Stockholm http://baders.se 63 10 1 671 27
beat_dance_company Beat Dance Company Beat Turku 5
beatstreetdancestudio Beat Street Beat Street Moskva https://street-beat.ru/ 1
bekker_dans Bekker Dans Bekker Skanderborg http://bekkerdans.dk/
belarusian_dance_sport_federatio Belarusian Dance Sport Federation BYDSF http://bydsf.by/
belgian_rocknroll_and_boogie_woo BELGIAN ROCK'N'ROLL AND BOOGIE WOOGIE FEDERATION BRBF Olen http://www.brbf-fbrb.org 2 2 1
bendixen_dans Bendixen Dans BD Köpenhamn http://www.bendixendans.dk
bfss_nora BFSS Nora BFSS Nora Nora
bifrost_atlet_klubb Bifrost AK Bifrost Falun
birkadansklubb Birka Dansklubb BIRKA Stockholm http://www.birkadansklubb.se/ 2 10
dance_and_cheerleading_school_black_fox Black Fox Black Fox Minsk http://blackfox.by/ 1
bollnas_styrkeklubb Bollnäs SK Bolln SK Bollnäs
borlange_atletklubb Borlänge Atletklubb Borl AK Borlänge http://www.borlangeak.se
boras_atletklubb Borås Atletklubb Borås AK Borås http://www.borasatletklubb.se
bdf Borås Dansförening BDF Borås http://www.bdf.nu/ 52 12 184 4
boxholms_lyftarklubb-81 Boxholms Lyftarklubb-81 Box -81 Boxholm
broddetorps_gymnastik_o_if Broddetorps Gymnastik O IF Brodd GoIF Falköping
bsdk Bromma Sportdansklubb BSDK Bromma http://www.brommasportdansklubb.se/ 1 3
bdk Brunna Danssportklubb BDK Upplands-Bro/Järfälla http://www.bdk.se 5 7
bracke_sport_och_motion Bräcke Sport och Motion Bräcke Bräcke
canada_association CANADA ASSOCIATION CDS
candanza Candanza Dansförening CAN Skövde http://www.candanza.se/ 23 41
charlottenbergs_atletklubb Charlottenbergs Atletklubb Charl AK Eda http://www.http://www.charlottenbergsatletklubb.com/
tanssikeskus_citydance Citydance Citydance Oulu http://www.citydance.fi/
c-tdans Club Tdans CTD Norrköping http://www.2.tdans.se/ 1 1 3
dragr_dans_aps CPH-Dans CPH-Dans Dragør https://www.cphdans.dk/ 14
495 38 25 5 812 51
Gå till början << < 1 >

© Dans.se 2022-12-06 E-post info@cogwork.se